Vanhat hallitukset

1.6.1968 – 31.5.1969:

Hannu Jaakkola puheenjohtaja
Mauri Syrjänen varapuheenjohtaja
Irmeli Kivi sihteeri
Hannu Piirainen taloudenhoitaja
Erkki Väänänen isäntä

Muut hallituslaiset:
Kimmo Airas
Helena Palin
Maija Mäkinen
Heikki Kujanpää
Seppo Pullinen

Organisaatiomuutos:
21.4.1969 pidettiin yleiskokous, jossa tehtiin päätös klubin rekisteröimiseksi.

”Me allekirjoittaneet olemme perustaneet Taloustieteen Klubi -nimisen yhdistyksen, liittyneet siihen jäseniksi ja hyväksyneet sille oheiset säännöt (liitteenä).

Turussa 13. päivänä toukokuuta 1969
Heikki Kujanpää
Hannu Piirainen
Hannu Jaakkola
Soili Torkkomäki”

Seuraavat hallitukset ovat Taloustieteen Klubi r.y.:n hallituksia:

1.6.1969-31.12.1969:

Heikki Kujanpää puheenjohtaja
Soili Torkkomäki sihteeri
Hannu Jaakkola varapuheenjohtaja
Markku Suominen taloudenhoitaja
Kimmo Airas klubimestari
Irmeli Kivi Emäntä
Vesa Timonen Isäntä
Hannu Piirainen Harjoittelusihteeri

1970:

Kimmo Airas puheenjohtaja 1.1.-19.9.1970
Tapio Serenius puheenjohtaja 20.9.-31.12.1970
Heikki Kujanpää varapuheenjohtaja
Soili Torkkomäki sihteeri 1.1.-19.9.1970
Kari Viljanen sihteeri 20.9.-31.12.1970
Markku Suominen taloudenhoitaja
Vesa Timonen klubimestari
Hannele Helle emäntä
Pertti Hyvärinen isäntä 1.1.-19.9.1970
Matti Niva isäntä 20.9.-31.12.1970
Tapio Serenius hallituksen jäsen 1.1.-19.9.1970, puheenjohtaja 20.9.-31.12.1970
Airi Pakkanen hallituksen jäsen 20.9.-31.12.1970

1971:

Vesa Timonen puheenjohtaja
Tapio Serenius varapuheenjohtaja
Kari Viljanen sihteeri
Risto Laalo taloudenhoitaja
Turo Bergman hallituksen jäsen
Matti Niva hallituksen jäsen
Jorma Ojala hallituksen jäsen
Erkki Paara hallituksen jäsen

1972:

Turo Bergman puheenjohtaja
Jarmo Laine varapuheenjohtaja
Jouni Marttinen sihteeri
Hannu Savolainen taloudenhoitaja
Erkki Paara hallituksen jäsen
Kari Kämäräinen -”-
Harri Hasko -”-
Pekka Ukkonen -”-

1973:

Seija Kiviniemi puheenjohtaja
Pekka Ukkonen varapuheenjohtaja
Veikko Ahlgren sihteeri 1.1.-11.9.1973
Jouko Särkelä taloudenhoitaja
Markku Rajanto hallituksen jäsen
Kauko Maskulainen -”- 1.1.-23.10.-1973
Laura Leonen -”-
Riittaliisa Puupponen -”-, sihteeri 11.9.-31.12.1973
Martti Ruotsalainen -”- 23.10.-31.12.1973
Jorma Huhtanen -”- 23.10.-31.12.1973

1974:

Riittaliisa Puupponen puheenjohtaja
Martti Ruotsalainen varapuheenjohtaja 1.1.-8.4.1974
Jorma Huhtanen sihteeri
Jouko Särkelä taloudenhoitaja
Heikki Joki hallituksen jäsen, vpj 6.5.-8.10.1974
Paavo Ruotsalainen -”-
Matti Löfgren -”- 1.1.-8.4.1974
Markku Laitinen -”-
Pirkko Hilpelä -”- 8.4.-31.12.1974, tutkinnonuudistusvastaava 6.5.-31.12.1974
Sakari Summanen -”-
Martti Porkka sihteeri 8.10.-31.12.2012

1975:

Pirkko Kasanen (Hilpelä) puheenjohtaja
Kari Korhonen varapuheenjohtaja, tutkinnonuudistusvastaava
Martti Porkka sihteeri 1.1.-1.10.1975
Risto Nuutinen taloudenhoitaja
Tuula Aho hallituksen jäsen, Klubin lehden vastaava
Kari Impivaara kansainvälisen solidaarisuustoiminnan vastaava
Markku Heiskanen tutkintovaatimusvastaava
Olavi Palin palvelu- ja harrastusvastaava
Jouni Rasilainen sihteeri 1.10.-31.12.1975

1976:

Tuula Aho puheenjohtaja 1.1.-7.10.1976
Veli Hytönen hallituksen jäsen, puheenjohtaja 7.10.-31.12.1976
Markku Heiskanen sihteeri 1.1.-7.10.1976
Sirkka Tolonen sihteeri 7.10.-31.12.1976
Juhani Kuokkanen opintososiaalisten asioiden vastaava 7.10.-31.12.1976
David Seligson hallituksen jäsen 4.5.-31.12.1976
Mauno Savolainen -”- 4.5.-31.12.1976
Kari Impivaara
Jouni Rasilainen

1977:

Jouni Rasilainen puheenjohtaja
Juhani Kuokkanen varapuheenjohtaja, tiedotusvastaava
Ilari Salmi sihteeri
Mauno Savolainen taloudenhoitaja 1.1.-10.3.1977
Risto Nuutinen taloudenhoitaja 10.3.-31.12.1977
Matti Rohunen korkeakoulu- ja tiedepoliittinen vastaava
Reijo Kallio opintososiaalistenvastaava
Heikki Putus kansainvälisten ja rauhanvastaava
Risto Laatu palveluvastaava

1978:

Ilari Salmi puheenjohtaja 1.1.-4.5.1978
Risto Laatu varapuheenjohtaja, lehti- ja tiedotusvastaava 1.1.-31.12., puheenjohtaja 4.5.-31.12.1978
Katriina Aho sihteeri
Matti Ahrelma taloudenhoitaja 1.1.-4.5.1978
Esko Lotvonen taloudenhoitaja 4.5.-31.12.1978
Ilpo Tolvanen harrastus- ja palveluvastaava, varapuheenjohtaja 4.5.-31.12.1978
Pekka Rahunen
Markku Koivula opintososiaalinen vastaava
Erkki Pesonen lehti- ja tiedotusvastaava
Heikki Putus korkeakoulu- ja tiedepoliittinen vastaava 1.1.-4.5.1978
Juhani Kuokkanen hallituksen jäsen 1.1.-6.3.1978
Timo Kajanoja hallituksen jäsen 6.3.-31.12.1978
Markku Kaasinen hallituksen jäsen 4.5.-31.12.1978
Teppo Määttänen tiedotusvastaava 4.5.-31.12.1978

1979:

Risto Laatu puheenjohtaja 1.1.-31.12., tiedotusvastaava ja katsauksen päätoimittaja 2.10.-31.12.1979
Ilpo Tolvanen varapuheenjohtaja, korkeakoulupoliittinen ja tutkintovastaava 1.1.-2.10.1979
Katriina Aho(-Nurmi) sihteeri 1.1.-2.10.1979
Ulpu Almi sihteeri 2.10.-31.12.1979
Esko Lotvonen taloudenhoitaja
Arja Kuronen hallituksen jäsen 1.1.-2.10.1979
Leena Pesonen hallituksen jäsen, tiedotusvastaava ja katsauksen päätoimittaja 1.1.-2.10.1979
Teppo Määttänen hallituksen jäsen 1.1.-31.12., tiede- ja korkeakoulupoliittinen vastaava 3.10.-31.12.1979
Markku Koivula musiikkiryhmän vetäjä, hallituksen jäsen 1.1.-2.10.1979
Harri Kallio ekskursio- ja kansainvälisten asioiden vastaava
Jouko Rautava kulttuuri- ja harrastusvastaava 1.1.-31.12., varapuheenjohtaja 2.10.-31.12.1979
Eila Jokinen hallituksen jäsen 2.10.-31.12.1979
Timo Kajanoja hallituksen jäsen 2.10.-31.12.1979
Anne Ollikka hallituksen jäsen 2.10.-31.12.1979
Ilkka Siltainsuu hallituksen jäsen 2.10.-31.12.1979
(Markku Kaasinen liikuntavastaava) (ei hallituksen jäsen)

1980:

Risto Laatu puheenjohtaja, seminaarivastaava
Jouko Rautava varapuheenjohtaja, hupivastaava
Ulpu Almi sihteeri 1.1.-13.2.1980
Esko Lotvonen taloudenhoitaja, urheiluvastaava
Jussi Lahti KV-asioiden vastaava
Harri Kallio ekskursio- ja kulttuurivastaava
Teppo Määttänen tiede- & korkeakouluvastaava
Timo Kajanoja
Eila Jokinen tiedotusvastaava 1.1.-31.12., sihteeri 13.2.-31.12.1980
Veli-Matti Ritakallio hallituksen jäsen 13.2.-31.12.1980
Heikki Jünger hallituksen jäsen 13.2.-31.12.1980

1981:

Jouko Rautava puheenjohtaja
Eila Jokinen varapuheenjohtaja
Taina Koskinen sihteeri
Sylva Vahtera taloudenhoitaja
Heikki Jünger
Veli-Matti Ritakallio urheiluvastaava
Jorma Jäntti ekskursiovastaava
Risto Laatu seminaarivastaava (kevätkaudella)
Pertti Pulli kulttuuri- ja virkistysvastaava, syksyllä Katsauksen päätoimittaja
Kari Aaltonen Katsauksen päätoimittaja keväällä

1982:

Erkki Pakola puheenjohtaja
Taina Koskinen sihteeri
Sylva Vahtera rahastonhoitaja
Juha Kettinen
Petteri Heinonen
Jorma Jäntti
Pertti Pulli
Jussi Lahti
Kimmo Ylisavola
Annele Öhman

1983:

Jorma Jäntti puheenjohtaja
Lea Haikala sihteeri
Leena Heikkilä taloudenhoitaja
Maija-Liisa Aro hallituksen jäsen 1.1.-12.9.1983
Petteri Heinonen
Taru Järvinen
Juha Kettinen
Timo Velin
Olli Yli-Rohdainen
Kimmo Yli-Savola

1984:

Leena Heikkilä puheenjohtaja
Olli Yli-Rohdainen varapuheenjohtaja
Seija Saari sihteeri
Kimmo Lundén taloudenhoitaja
Lea Haikala
Taru Järvinen
Mauri Kantola
Pertti Pulli
Taina Koskinen
Markku Stenborg
Timo Tarvonen
Merja Turunen

1985:

Kimmo Lundén puheenjohtaja
Leena Heikkilä varapuheenjohtaja
Tiina Eronen sihteeri
Merja Turunen taloudenhoitaja
Heikki Ervasti
Johanna Junnila
Heikki Patomäki
Esa Rantanen
Seija Saari
Markku Stenborg

1986:

Markku Stenborg puheenjohtaja
Seija Saari varapuheenjohtaja
Timo Lampinen sihteeri
Merja Turunen taloudenhoitaja
Heikki Ervasti tiedotussihteeri
Esa Rantanen tiedotussihteeri
Tiina Eronen
Johanna junnila
Keijo Koskinen
Harri Nummenpää
Anne Pakomäki

1987:

Seija Saari puheenjohtaja
Reijo Paju varapuheenjohtaja
Anne Pakomäki sihteeri
Outi Pulkkinen taloudenhoitaja
Kim Wasama
Heikki Ervasti tiedotussihteeri
Harri Nummenpää urheiluvastaava
Johanna Junnila
Juha Valtanen
Esa Rantanen tiedotussihteeri
Marika Peuhkuri

1988:

Esa Rantanen puheenjohtaja
Anne Pakomäki varapuheenjohtaja
Nina Filppu sihteeri
Outi Pulkkinen rahastonhoitaja
Keijo Bragge tiedotusvastaava
Jarkko Heinonen huvivastaava
Mika Hillberg huvivastaava
Jyrki Kurokallio urheiluvastaava
Jari Vähänen Katsauksen päätoimittaja
Mika Mäkinen
Antti Moisio

1989:

Nina Filppu puheenjohtaja
Outi Pulkkinen varapuheenjohtaja
Marja Tuomisto sihteeri
Hanna Roos taloudenhoitaja
Elina Aalto huvivastaava, arkistonhoitaja, opintovastaava
Jari Laine tiedotusvastaava, huvivastaava
Harri Lappalainen
Jarkko Heinonen huvivastaava

Muut toimihenkilöt:
Timo Häggblom Urheiluvastaava
Juha Romppainen Katsauksen päätoimittaja

Hallituksen varajäsen:
Reijo Paju

1990:

Jussi Bright puheenjohtaja
Harri Lappalainen varapuheenjohtaja
Anna Varesmaa sihteeri
Hanna Roos taloudenhoitaja
Jari Laine tiedotusvastaava
Vesa Tujunen ekskursiovastaava
Roope Uusitalo ulkoasiainvastaava, vastuualueina AJK ja Index
Juha Hedman huvivastaava

Lisäksi:
Harri Lappalainen TYY-vastaava
Timo Häggblom urheiluvastaava
Kimmo Sivonen Katsauksen päätoimittaja

1991:

Harri Lappalainen puheenjohtaja
Hanna Roos varapuheenjohtaja
Anna Varesmaa sihteeri
Urpo Talsi taloudenhoitaja
Roope Uusitalo Index, Turun ulkopuoliset ainejärjestöt
Tuomas Siltala Huvitoiminta
Juha Hedman AJK, Turun muut ainejärjestöt
Jari Laine tiedotus
Vesa Tujunen ekskursiot

Timo Häggblom urheiluvastaava
Kimmo Sivonen Katsauksen päätoimittaja

1992:

Harri Lappalainen puheenjohtaja
Petteri Orpo varapuheenjohtaja
Pia Ketola taloudenhoitaja
Urpo Talsi
Marko Perälahti
Tuomas Siltala
Juha Niemelä
Mari Saarinen

Olli Eklund urheiluvastaava
Roope Uusitalo Katsauksen päätoimittaja

1993:

Petteri Orpo puheenjohtaja
Marko Perälahti varapuheenjohtaja, opiskelijavaihtoasiat
Anu-Riikka Aalto sihteeri
Juha Virolainen taloudenhoitaja
Jari Alanko asiantuntija
Tommi Nurmi excu-vastaava
Tommi Räsänen tiedotusvastaava
Mika Nissi huvivastaava
Caj Sainio Index-vastaava

Ville Jansen urheiluvastaava
Jari Alanko päätoimittaja

1994:

Mika Nissi puheenjohtaja
Tommi Nurmi varapuheenjohtaja
Mirkka Kangas sihteeri
Minna Mikkelä rahastonhoitaja
Tommi Räsänen urheiluvastaava
Juha Ourila Index-vastaava
Risto Gråsten tiedotusvastaava
Terhi Heikkonen huvivastaava
Antti Laine excursio-vastaava
Petteri Orpo (jätti eroanomuksen 18.1.1994 tultuaan valituksi TYYn hallitukseen)

Katri Sillanmäki Katsauksen päätoimittaja

1995:

Juha Ourila puheenjohtaja
Antti Laine varapuheenjohtaja, sihteeri
Minna Mäki-Heikkilä rahastonhoitaja
Kimmo Joensuu urheiluvastaava
Katri Sillanmäki Info-vastaava
Antti Norkela hallituksen jäsen

1997:

Antti Aarnio puheenjohtaja
Sami Toivola varapuheenjohtaja, Katsauksen päätoimittaja
Johanna Saarinen sihteeri
Jari Karhu taloudenhoitaja
Karri Salmi excu-vastaava
Teija Saastamoinen Index-vastaava
Jouni Liimatta liikuntavastaava
Hanna-Maria Hietanen huvivastaava
Karri Salmi excursiovastaava
Tuomas Peltonen Webmaster

1998:

Jouni Liimatta puheenjohtaja
Karri Salmi varapuheenjohtaja
Satu Oikari sihteeri
Teija Saastamoinen rahastonhoitaja
Aleksi Randell huvi- ja excu-vastaava
Sanna Glückert ulkosuhde- ja Index-vastaava
Marko Räsänen liikuntavastaava
Lauri Simola Katsauksen päätoimittaja

1999:

Kati Hokkanen puheenjohtaja
Timo Kykkänen varapuheenjohtaja, kotiviinivastaava
Päivi Kankaanranta sihteeri, Index-vastaava
Marko Lindfors rahastonhoitaja
Aki Hakanen bile- ja excuvastaava, merkkien myynti
Anniina Laajalehto infovastaava
Terhi Leppänen liikuntavastaava
Lauri Simola Katsauksen päätoimittaja

2000:

Aki Hakanen puheenjohtaja
Marko Lindfors varapuheenjohtaja
Paula Kivistö sihteeri
Tuomas Hatanpää rahastonhoitaja
Tiina Larkela Index-vastaava
Kalle Reivilä info-vastaava
Mikko Niinimäki excu-vastaava
Janne Peltola liikuntavastaava
Milja Sallmén Katsauksen päätoimittaja
Tero Takala paparazzi

2001:

Tiina Larkela puheenjohtaja
Janne Peltola varapuheenjohtaja
Paula Kivistö sihteeri
Saila Tykkyläinen holvinvartija
Mika Laakkonen Index-vastaava
Joni Ylijoki excu-vastaava
Tomi Kortela liikuntavastaava
Kalle Reivilä vepmaaster ja infovastaava
Milja Sallmén 2. Index-vastaava
Tuomas Hatanpää herkkuvastaava
Mikko Niinimäki paparazzi
Kimmo Makkonen kopo-vastaava

2002:

Joni Ylijoki puheenjohtaja
Tomi Kortela varapuheenjohtaja
Marika Männistö sihteeri
Timo Heikkilä rahastonhoitaja
Olli Vesterinen Katsauksen päätoimittaja
Elina Rainio liikuntavastaava
Liisa Larmo Index-vastaava
Jenny Kontto bile- ja excu-vastaava
Aleksi Soininen bile- ja excu-vastaava
Annina Lehtonen info-vastaava
Mikko Aro paparazzi
Tomi Piirainen promillevastaava
Kimmo Makkonen kopo-vastaava

(Janne Vainikainen puolivuotiskaudeksi
Saila Tykkyläinen puolivuotiskaudeksi)

2003:

Tomi Kortela puheenjohtaja
Timo Heikkilä varapuheenjohtaja
Annina Lehtonen sihteeri, infovastaava
Jussi Merikanto rahastonhoitaja
Liisa Larmo Index-vastaava
Marko Kassinen kopo-vastaava
Mikko Aro nettivastaava
Juha Loponen Katsauksen päätoimittaja
Arto Salo liikuntavastaava
Jenny Kontto bile- ja excu-vastaava
Joonas Päivärinta bile- ja excu-vastaava
Olli Vestinen Katsausreportteri

2004:

Joonas Päivärinta puheenjohtaja
Juha Loponen varapuheenjohtaja
Noora Kalliomäki sihteeri
Arto Salo rahastonhoitaja
Lotta Palin infovastaava
Marko Kassinen ulkosuhdevastaava
Jussi Laaksonen Index-vastaava
Pekka Eskola 2. Index-vastaava
Tuomas Vanhanen kopo-vastaava
Timo Heikkilä nettivastaava
J-P Jokinen liikuntavastaava
Sanna Maarala bile- ja excu-vastaava
Annina Lehtonen Katsaus-vastaava
Liisa Larmo Katsaus-vastaava

2005:

Tuomas Vanhanen puheenjohtaja
Lotta Palin varapuheenjohtaja
Elisa Virolainen sihteeri
Samuli Tuomikoski rahastonhoitaja
Emmi Suominen tiedottaja
Juha-Pekka Jokinen liikuntavastaava
Veera Niemenranta kopo-vastaava
Leena Reinikka bilevastaava
Juho Kostiainen excu-vastaava
Marko Kassinen ulkosuhdevastaava
Noora Kalliomäki Index-vastaava
Jani Karikko nettivastaava
Juha Loponen Katsaus-vastaava
Timo Heikkilä Katsaus-vastaava

2006:

Samuli Tuomikoski puheenjohtaja
Lotta Palin varapuheenjohtaja
Tuomas Savikangas sihteeri
Nina Pursiainen rahastonhoitaja
Thomas Pöntiskoski kopo-vastaava
Ari Kaapola Index-vastaava, bilevastaava
Jukka Virtanen nettivastaava

2007:

Tuomas Savikangas puheenjohtaja
Thomas Pöntiskoski varapuheenjohtaja, excu-vastaava
Ilari Laakso sihteeri
Nina Pursiainen rahastonhoitaja
Tero Kesäläinen kopo-vastaava
Aleksi Konkarikoski liikuntavastaava
Jukka Virtanen Index-vastaava
Mira Malhotra kulttuuri- / juhlavastaava
Juho Parviainen nettivastaava

2008:

Jukka Virtanen puheenjohtaja
Ilari Laakso varapuheenjohtaja
Katariina Maliniemi sihteeri
Juho Parviainen rahastonhoitaja, nettivastaava
Joona Hurmerinta excu-vastaava
Mikko Salonen KOPO-vastaava
Aleksi Arola liikuntavastaava
Emma Rimmanen Index-vastaava
Tarja Korpela kulttuurivastaava
Katariina Tuokko juhlavastaava, fuksivastaava
Stina Oksa juhlavastaava

2009:

Mikko Salonen puheenjohtaja
Emma Rimmanen varapuheenjohtaja, taloudenhoitaja
Tanja Mäkelä sihteeri
Jonne Lehtimäki tiedotusvastaava, klubihuonevastaava
Olli Kajava Index-vastaava
Mikko Nurminen juhlavastaava
Jarkko Kaunisto juhlavastaava
Tomi Roukka nettivastaava
Stina Oksa koulutuspoliittinen vastaava
Tanja Korpela excursiovastaava
Aleksi Nurmi urheiluvastaava
Jukka Virtanen alumnivastaava
Ilari Luukkanen Katsaus-vastaava

2010:

Larissa Immonen puheenjohtaja
Inna Pekonen varapuheenjohtaja, kopo-vastaava (syksy)
Minna Korhonen sihteeri (kevät), kopo-vastaava (kevät)
Tomi Haapala sihteeri (syksy)
Mikko Nurminen taloudenhoitaja, tiedotusvastaava
Olli Kajava Index-vastaava, sopo-vastaava
Joonas Ollonqvist juhlavastaava
Irene Paju juhlavastaava (syksy), kulttuurivastaava
Anssi Savonlahti juhlavastaava (syksy)
Aleksi Arola liikuntavastaava
Tomi Roukka nettivastaava
Jarkko Kaunisto excursiovastaava, Katsaus-vastaava
Mikko Salonen alumnivastaava
Katja Gromov varainhankintavastaava
Kristiina Varis varainhankitavastaava (syksy), haalarivastaava (syksy)
Maija Sappinen varakopo (syksy), haalarivastaava (syksy)

2011:

Joonas Ollonqvist puheenjohtaja
Niko Jokinen varapuheenjohtaja
Tomi Haapala sihteeri
Anssi Savonlahti taloudenhoitaja 1.1.-21.9.2011
Olli Kajava sopo-vastaava, lippu-upseeri, taloudenhoitaja 21.9.-31.12.2011
Pyry Kantanen Index-vastaava
Inna Pekonen koulutuspoliittinen vastaava
Maija Sappinen tiedottaja, Katsauksen päätoimittaja
Larissa Immonen alumnivastaava, ekskursiovastaava, kulttuurivastaava
Johanna Lindberg varainhankintavastaava
Katja Gromov varainhankintavastaava
Mikko Nikkilä nettivastaava
Markus Saloranta projektivastaava
Ilkka Saura projektivastaava 1.1.-21.9.2011
Janne Flinck projektivastaava 21.9.-31.12.2011

2012:

Maija Sappinen puheenjohtaja
Tomi Haapala varapuheenjohtaja, Katsauksen päätoimittaja 1.1.-3.10.2012
Anni Larkela varapuheenjohtaja 3.10.-31.12.2012
Lauri Vuori sihteeri
Joonas Ollonqvist taloudenhoitaja, alumni-vastaava
Johanna Lindberg kopo-vastaava
Sari Nissinen Index-vastaava
Linda Järvinen liikuntavastaava 1.1.-3.10.2012
Johannes Kolu sopo-vastaava 1.1.-31.12.2012, liikuntavastaava 3.10.-31.12.2012
Pyry Kantanen nettivastaava, tiedottaja
Jussi-Pekka Rantanen projektivastaava, lippu-upseeri
Janne Flinck projektivastaava
Olli Kajava varainhankintavastaava
Mikko Nikkilä ekskursio-vastaava

2013:

Lauri Vuori, puheenjohtaja
Anni Larkela, varapuheenjohtaja, index-vastaata
Esa-Pekka Helin, sihteeri
Jussi-Pekka Rantanen, taloudenhoitaja
Pyry Kantanen, kopo-vastaava
Johannes Kolu, sopo-vastaava ja liikuntavastaava
Eero Mäkynen, nettivastaava, tiedottaja
Reeta Juvonen, projektivastaava
Julia Teräs, projektivastaava
Kristian Nummelin, varainhankintavastaava
Samuli Kraama, ekskursio-vastaava
Eero Retulainen, lippu-upseeri

2014:

Reeta Juvonen puheenjohtaja
Kristian Nummelin varapuheenjohtaja, varainhankintavastaava
Esa-Pekka Helin sihteeri
Julia Teräs taloudenhoitaja
Roosa Aho koulutuspoliittinen vastaava
Eero Mäkynen tiedottaja
Kaisa Pakarinen projektivastaava, sosiaalipoliittinen sihteeri
Julia Lappalainen projektivastaava
Lauri Snellman ekskursiovastaava, lippu-upseeri
Johannes Kolu liikuntavastaava
Antti Hörkkö liikuntavastaava
Lauri Vuori alumnivastaava
Maija Sappinen Index-vastaava
Jussi-Pekka Rantanen nettivastaava

2015:

Reeta Juvonen puheenjohtaja 1.1.-4.5.2015
Kaisa Pakarinen sihteeri 1.1.-4.5.2015
Julia Teräs taloudenhoitaja 1.1.-4.5.2015
Eveliina Nygrén koulutuspoliittinen vastaava, SYY-vastaava
Leo Raivonen tiedottaja
Ronja Marjamaa tapahtuma- ja projektivastaava
Johanna Pasanen tapahtuma- ja projektivastaava
Esa-Pekka Helin sosiaalipoliittinen vastaava
Lauri Snellman liikuntavastaava, lippu-upseeri 1.1.-15.9.2015
Roosa Aho ekskursiovastaava
Julia Lappalainen Katsauksen päätoimittaja
Karoliina Rantakari Index-vastaava, 5.5.-31.12.2015 myös varapuheenjohtaja
Iida Mäkelä varainhankintavastaava, 5.5.-31.12. puheenjohtaja
Kristian Nummelin alumnivastaava
Tiia Turpeinen sihteeri 5.5.-31.12.2015
Ida Kunze taloudenhoitaja 5.5.-31.12.2015
Tommi Isoniemi varainhankintavastaava 5.5.-31.12.2015
Lauri Tähtinen liikuntavastaava, lippu-upseeri 16.9.-31.12.2015